Stránka sa načítáva

Ako čistí detoxikačná kúra?

Detoxikačý program ako účinné zlepšenie nálady a nástroj na predchádzanie vzniku ochorení, je v poslednej dobe stále viac zdôrazňovaná. Podľa odborníkov by bola detoxikácia, vykonanie dôkladnej detoxikačnej kúry, dvakrát ročne, alebo aspoň raz, dôležitá, dokonca nevyhnutná. Jesenné a jarné obdobie je na to mimoriadne ideálne.

Jeden z najdôležitejších orgánov nášho organizmu je pečeň – pokiaľ nefunguje správne, nebude trvať dlho a môžu sa objaviť vážne, hoci aj životu nebezpečné zdravotné ťažkosti. V ľudskom tele pravidelne prebieha detoxikácia. Počas vylučovania sa neodstránia iba prebytočné látky, ale aj tie, ktoré ho zaťažujú, toxikujú.

Pri tomto môžu veľmi dôležitú úlohu zohrávať pečeň, obličky, črevá, pretože tieto vykonávajú výber látok, ktoré je potrebné vylúčiť, skladujú ich, potom vylúčia z tela.

Pečeň očistí krv od toxických látok, a tiež produkuje žlč potrebnú na trávenie tukov. Tento náš dôležitý orgán roztriedi pre organizmus výhodné a škodlivé látky, v krvi odhalí všetky nežiadúce zložky. Potom, čo ich dočasne uskladňuje, snaží sa ich vylúčiť cez pokožku, obličky, pľúca.

Pokiaľ je však tento dôležitý orgán preťažený, nedokáže vykonávať svoju funkciu a škodlivé látky sa vrátia do tkanív. Jedným z cieľov detoxikačnej kúry je práve zabrániť tomuto stavu.

Potrebujeme si však očistiť aj obličky. Síce sa v obličkách toxické látky neuskladňujú, častým problémom je hustota moču kvôli konzumácii malého množstva vody, pričom obličky potrebujú na vylúčenie toxických látok vlhké prostredie.

Počas detoxikačného programu musíme podporiť procesy, ktoré sa začali v našich orgánoch.

Žiaľ, nečistoty z nášho okolia a naša strava môžu tiež prispieť k tomu, že sa v našom organizme škodlivé látky nahromadili. K tomu sa pridružuje ešte aj to, že moderný človek – česť výnimkám – má málo pohybu, preto sa spomalí jeho krvný obeh a procesy vylučovania.

Častosť svojej pohybovej aktivity a výživu môžeme zmeniť – avšak ani vtedy nie je isté, že sa do nášho organizmu nedostanú žiadne nečistoty. Tráviace poruchy, zápcha a nadúvanie sú často výsledkom uponáhľaného života, ako napríklad konzervačné látky, syntetické látky, s ktorými sa v minulosti náš tráviaci systém stretávať nemusel. Je priveľa cukru, živočíšneho tuku, prídavných látok. Ale tu sú aj kozmetické prípravky, ktoré tiež môžu byť zdrojom nebezpečných chemických látok.

Dnes už toxické látky zaťažujú náš organizmus natoľko, že orgány už nie sú schopné prirodzenou cestou a v plnej miere zbaviť nás ich.

Účinky dobrej detoxikačnej kúry sú však citeľné. Už po pár dňoch sa môžeme cítiť zdravšími, ľahšími, uvoľnenejšími a aj pečeň bude potrebovať k detoxikácii menej energie.

Detoxikačná kúra prirodzene

Existuje mnoho prírodných metód, ale namiesto extrémnej detoxikačnej kúry sa odporúča konzumácia tých potravín, ktoré obsahujú účinné antioxidanty – nájdeme v nich vitamín C, vitamín E, zinok, beta-karotén, selén, Omega-3 mastné kyseliny.

Dobrou voľbou sú však aj výživové doplnky. Produkty bohaté na vlákniny a liečivé rastliny, ktoré slúžia ako detoxikáciu tela, sú vynikajúcim prostriedkom na účinné očistenie organizmu.

Clean Inside® čistiaca kúra, vláknina na očistu čreva, ktorá obsahuje dvadsať druhov vo vode nerozpustnej vlákniny rastlinného pôvodu. Tieto vo veľkej miere účinne pomáhajú v tom, aby sa hrubé črevo zbavilo nahromadených toxických látok a usadenín, ale bránia aj usadzovaniu nových látok.

ToxiClean®, vláknina na očistu čreva, detoxikuje a čistí pečeň. Produkt bohatý na vlákninu a liečivé rastliny okrem rôznych iných toxických látok odstráni aj ortuť, olovo a ťažké kovy. Účinne čistí krv.

Nakoľko sa naše telo počas moderného každodenného života len ťažko popasuje s veľkým množstvom toxických látok, je veľmi dôležité, aby sme mu raz – dvakrát (alebo hoci aj viackrát) ročne pomohli formou detoxikačnej kúry!

Zdroj:

http://www.magazin-zivotny-styl.com/ocista-criev

https://www.vitalitas-magazin.sk/vnutorne-lekarstvo/domaca-ocista-creva

https://www.detoxikacia-organizmu.com/ocista-creva

https://www.detoxikacia-organizmu.com/detoxikacia

O nás

Kontakt

 • +421 903 125 125
 • servis@naturalswiss.ch
 • Adresa:
  NaturalSwiss
  Nyon Lake Geneva
  Route de Crassier 7
  Eysins 1262
  Switzerland